Czym się zajmujemy?:

Organizujemy zajęcia wychowawcze i programy edukacyjne dla młodzieży nieprzystosowanej społecznie oraz dzieci romskich w wieku przedszkolnym.

zakończenie programu "Young Fuse"

„The Young Fuse”,

Information in English available at:

http://stpr.pl/the-young-fuse-visegrad-fund.html

W dniu 14.12.2019. zakończył się okres realizacji projektu młodzieżowego „The Young Fuse”, który był realizowany od kwietnia br.

Projekt "The Young Fuse" był dofinansowany przez Fundusz Wyszehradzki. Wnioskodawcą było Stowarzyszenie Przyjaciół Rodziny z Nowego Sącza.

Partnerami  projektu były organizacje ; AsociacestředoškolskýchklubůČeskérepublikyz.s.- Czechy , ZakladnaSkola - Levocska 6, Stara Lubovna, 064 01, Slowacja,

Ужгородськийторговельно-економічнийінститут КНТЕУ - Ukraina.

Był to projekt  dla młodych ludzi, którzy nie są odporni na działania reklamowe korporacji, banków, magazynów, operatorów sieci i innych podmiotów. Istnieje wiele ofert dla młodych ludzi, którzy są namawiani do zakupu, podpisują kontrakty, a następnie muszą płacić raty, płacić rachunki. To powoduje długi młodzieży, jeśli rodzina płaci to nie ma problemu, jeśli nie płaci, to trudna sytuacja pojawia się dla tych młodych ludzi.

Projekt był skierowany jest do młodych ludzi, którzy z łatwością wpadają w pułapkę pożyczek, zakupów ratalnych i podpisywania złych kontraktów. Młodzi ludzie nie mają doświadczenia w zakupach ratalnych, często nie rozumieją umów kredytowych lub innych umów związanych z zakupem czegoś w ratach.  Nasz  projekt pomógł młodym ludziom dowiedzieć się o zagrożeniach związanych z długiem, pokazać młodym ludziom, jak bezpiecznie korzystać z kredytów i w przypadku takiej sytuacji jak rozwiązać problem. Program obejmuje warsztaty, gry miejskie, zajęcia poznawcze, konkursy, zajęcia w supermarketach. W programie było również zwiedzanie Nowego Sącza, Krynicy , Krakowa oraz dni narodowe , konkursy , zajęcia integracyjne.

I część projektu odbyła się w kwietniu 2019, była to wizyta przygotowawcza , liderzy spotkali się w  Barcicach i  Nowym Sączu , wówczas dokładnie został ustalony przebieg programu.

II część to warsztaty na temat współczesnych zagrożeń dla młodzieży , były to warsztaty, pokazy i prezentacje w Nowym Sączu i Krakowie w maju br.

III cześć projektu odbyła się w Brnie w listopadzie br. , uczestnicy przygotowali przykłady zagrożeń oraz sposoby na rozwiązywanie tych problemów . W programie były także zajęcia integracyjne , partol terenowy w Brnie oraz wizyta w Centrum Nauki .

W tej części projektu uczestniczyła gościnnie młodzież z Pałacu Młodzieży z Nowego Sącza.

Uczestnicy projektu przygotowali elektroniczną prezentację na temat projektu , która będzie rozpowszechniana w grupach młodzieżowych.

Prezentacja ta jest finałem konkursu na materiał promujący projekt.

 

« powrót

 
 
 

Stowarzyszenie Przyjaciół Rodziny w Nowym Sączu

Odwiedziny: 13131870